Ako ušetriť za hosting

Prevádzka vlastnej internetovej stránky vždy niečo stojí. Platiť je potrebné za doménu, webhosting a často sa k tomu pridružia aj iné služby. Aby ste zaplatili o niečo menej, máme pre vás zaujímavý tip, ako ušetriť za webhosting. 

Ako vybrať hosting? 

Webhosting je priestor na serveri, kde sa nachádzajú všetky dáta vašej stránky. Tento server je nepretržite pripojený na internet, čo umožňuje načítanie vášho webu. Hosting poskytujú hostingové spoločnosti, od ktorých si ho môžete prenajať. 

Pre váš úspech na trhu je dôležitý kvalitný webhosting. Správny výber môže zvýšiť návštevnosť stránky, čím prispeje k rozvoju vášho podnikania. Hľadajte predovšetkým takých poskytovateľov, ktorí zaručia 99,9 % dostupnosť. V praxi to znamená len minimálnu pravdepodobnosť výpadku. Vopred sa informujte tiež o tom, či vybraná hostingová spoločnosť ponúka tiež technickú podporu. 

Ako ušetriť za webhosting

Niektoré hostingové spoločnosti poskytujú priestor pre webové stránky aj zadarmo. Nevýhodou týchto riešení sú však niektoré podmienky, napríklad umiestnenie reklamy na spoločnosť na vašu stránku. Webhosting zadarmo je preto vhodný len pre osobné weby. Pokiaľ podnikáte, bude potrebné vybrať si niektoré z platených služieb.  

Zľavové kupóny na webhosting

Šetriť za webhosting sa dá aj vtedy, ak si objednáte platenú službu. Jednoduchým spôsobom je využívať zľavové kupóny na webhosting — ušetriť tak môžete až do 50 % z pôvodnej ceny!

Zľavy na hosting sa týkajú služieb od rôznych poskytovateľov. Pri výbere sa môžete stretnúť s odlišnými podmienkami zliav, preto si vopred nezabudnite prečítať, čoho sa týkajú. Môžu to byť napríklad veľkosť objednaného úložiska dát, zľavy na prvé fakturačné obdobie alebo zľavy pre začínajúcich blogerov na určitý čas. Stretnúť sa môžete tiež so zľavami na migráciu hostingu od iného poskytovateľa či multihosting. 

Od admin