Web Dizajnér

Koľko reálne stojí tvorba web stránky? Zložitá a pritom veľmi jednoduchá otázka na ktorú práve teraz nájdete odpoveď.

Najlacnejšia stránka a takmer zadarmo vzniká vo vašej hlave a vytvorí sa vašimi rukami. Stačí si len objednať hosting a doménu u poskytovateľa týchto služieb. Potom už len stačí nainštalovať WordPress, vybrať šablónu a upraviť si ju podľa vašej potreby. Cenovo sa u takejto stránky pohybujeme okolo 100 eur, ale musíte makať.

Ďalším spôsobom je programovanie web stránok, má to niekoľko výhod, pretože si môžete prispôsobiť takmer všetko na mieru oproti tvorbe webu cez WordPress. Túto časť ale nezvládne každý sám, pretože ak nemáte skúsenosti, musíte navštíviť nejaký kurz alebo si cez Google nájsť návody, čo zaberie veľmi veľa času. Ak si nájdete programátora, takýto web vás môže stáť stovky eur, samozrejme ak požadujete projekt o o pár stránkach. V prípade, že potrebujete niečo zložitejšie ako napríklad: realitný web, internetový obchod, alebo web so stovkami alebo až tisícmi podstránok, tak jeho cena sa už bude pohybovať v tisícoch.

Riešenie pre náročných sú predovšetkým reklamné a marketingové agentúry. Ceny za tvorbu web stránky sa tu pohybujú v tisícoch, dokonca až v desať tisícoch.

Je teda dobré zapísať si čo všetko od stránky očakávam. Teda ako má vyzerať, aké funkcie má mať a aké ciele má dosahovať. Na internete nájdete veľké množstvo orientačných cenníkov tvorby web stránok. Ich nevýhoda je však v tom, že vám neukážu priamo ukážku, ako daný web vyzerá. Máte tam napísanú iba cenu.

Našli sme však riešenie a to, že sám našli za vás najkompletnejší cenník tvorby web stránok na našom trhu. Pozrieť si ho môžete na stránke megaweb.sk. Ide o lokálnu firmu z Bratislavy ponúkajúcu tvorbu jednoduchých stránok a online marketing. Odporúčame vám preto pozrieť si túto ponuku a ukážky. V prípade, že ste z druhého konca Slovenska a potrebujete sa s programátorom osobne stretnúť, tak môžete tento cenník ukázať a zároveň ukázať grafiku ktorú požadujete.

V tomto článku sme si ukázali a priblížili reálnu predstavu o cene web stránky, ktorú si plánujete urobiť. Nezabúdajte, že vo väčšine prípadov ide o dôkladnú prípravu. Teda musíte presne vedieť o čo ide, čo chcete na stránke mať, aké má mať funkcie a či vôbec tieto všetky veci napomôžu web stránke dosahovať stanovené ciele. To je vo väčšine prípadov ako už sami dobre viete zisk.

Od admin