Trampolína pre deti

Skákanie je zdravie. Pravda, ak cvičíte bezpečne a poznáte svoje limity. A v prípade detí – ak na ne poctivo dozeráte.

Od tradičného behu sa „trampolínovanie“ líši tým, že cvičíte na jednom mieste a vaše kĺby tak netrpia, pretože nedopadáte na tvrdú podložku, ale silu nárazu absorbuje pruženie. Ešte než sa behom vydáte do obchodu a kúpite si nejakú tú trampolínu, povedzme si zdravotných výhod trampolín:

  1. Precvičujete si svoj zmysel pre rovnováhu. Výskoky a dopady vynikajúco precvičujú ľudský zmysel pre balanc. Nemusíte byť astronaut cvičiaci na prácu vo vesmíre, aby ste potrebovali v živote rovnováhu či jemnú motoriku. Potrebujete ju neustále, vždy a všade.
  2. Prevencia pred kardiovaskulárnymi ochoreniami. Pre akýkoľvek šport platí – ľudia čo správne športujú, majú zdravšie srdcia. Ostatne, aj samotné srdce je sval a potrebuje správny režim.
  3. Silnejšie kosti. Na rozdiel od iných športov, vaše kosti a kĺby nezažívajú veľkú sériu drobných „šokov“, ktoré vznikajú pri náraze chodidla o tvrdý podklad. To znamená, že sa vaša kostra neopotrebováva toľko ako pri iných športoch, opotrebováva sa miesto nich samotný skelet trampolíny.
  4. Duševné zdravie. Pohyb, dobre a príjemne sa vypotiť, vedieť, že robíte niečo pre svoju životosprávu, alebo že chudnete a posilňujete, to všetko pridáva na pohode. A podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je duševné zdravie rovnako dôležité ako telesné.
  5. Drobný vplyv na metabolizmus či prekysličovanie organizmu. Lepšie spaľovanie, zdravý krvný obeh  to všetko prispieva k celkovému stavu ľudského tela. Trampolína je kvalitné cvičenie, samozrejme, opäť pripomíname, keď si dávate pozor na zranenia, necvičíte na jednej trampolíne viacerí a podobne.
  6. Deti sa učia športovaniu. Trampolíny pre deti majú veľký zmysel v tom, že deti od nízkeho veku učíte k pohybu a aktivite. Ak vaše potomstvo trávi veľa času pred obrazovkou, nejak ho do pohybu dostať potrebujete.
  7. Pohodlie. Nie je to jasné? Nemusíte jazdiť do telocvične či fitness centra, na ihrisko či tenisový kurt… nemusíte hľadať lokality na beh. Nepotrebujete žiadnu inú výbavu a športové pomôcky (možno dámy si vezmú pevnú športovú podprsenku). Všetko sa deje v pohodlí domova. Nuž a nikto vás pri tom nemusí vidieť – súkromie.

Od admin