Školská taška

Raz vám vyberú tašku, keď idete vy do prvej triedy, po druhý krát ju vyberáte svojim deťom. Nezabudnúť na nich, vyčleniť si rozpočet.. peračník, pastelky, zošity a ťažké knihy, s ktorými bude váš prváčik vyzerať ako vysokohorský nosič. Takto posielate svoju ratolesť prvýkrát do školy, všetko musí byť v poriadku, všetko musí byť nachystané.

Školské batohy nájdete v každom papiernictve,ale i v iných obchodoch a najmä na internetových shopoch. Nájdite si tašku, ktorá má všetky certifikáty od lekárov a ktorá sa bude páčiť aj malému potomkovi (jedna vec je kupovať batoh ako narodeninové prekavpenie, ale môže dôjsť k veľkému plaču, lebo sa mu nebude páčiť obrázok a budete musieť darček vymieňať za iný). Školské tašky od tuzemského výrobcu Stil sú overená klasika, na ktorej vyrastali celé generácie žiakov.

Ako vybrať batoh pre prváčika

  • Veľkosť a váha. Školské tašky pre prvákov sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a tvaroch. A aj deti sú v rôznych veľkostiach a tvaroch. Skúšajte, skúšajte… Našťastie, väčšina tašiek sú dneska docela ľahké a odolné, kedysi sme nosili ťažšie kožené obludy s kovovými súčiastkami.
  • Bezpečnosť. Nemajú z tašky odstávať popruhy, aby sa nezachytávali, taška nemá prevažovať dieťa, a ďalšie požiadavky.
  • Zdravá chrbtica. Možno najdôležitejší faktor. Tašku treba dopredu vyskúšať, ako sedí, ako sa dajú zapínať popruhy. Zároveň treba dieťa učiť ako správne chodiť, ako sedieť vystretý a tiež, že tašku nemá nosiť len na jednom ramene, jedným slovom urobiť všetky opatrenia, aby sa jeho chrbtica vo vývoji nekazila.
  • Názor potomka. Je dôležitý. On bude chodiť s taškou, nie vy. Ak ju nebude mať rád, bude ho to frustrovať a deprimovať. Ak si tašku obľúbi, bude to jeho spoločník aj niekoľko rokov, kam si bude dávať dôležité predmety. Najmenšie deti často vyžadujú pekné farby a obrázky z rozprávok, ktoré sa im páčili – a výrobcovia tašiek im vychádzajú v ústrety
  • Priehradky. Na peračník, ceruzky, voskovky, desiatu, fľašku na pitie, potrebné drobnosti – drobné peniaze, preukážu na autobus, kľúč od domu (nestratiť! nikomu nedávať!). A pravdepodobne aj na obľúbené drobné hračky, ktorý si každý prvák do tašky prepašuje. Nuž a dnes už drobci nosia aj elektroniku, aj keď v tomto veku to naozaj ešte nepotrebujú – v tomto môžete byť pokojne tradiční a prísni. Školské tašky pre tretiakov zvyčajne obsahujú viac „kontrabandu“ ako prvácke.
  • Rúško, poprípade aj dezifekcia. Alias fenomén, ktorý nám priniesol rok 2020 – rúška sú potrebné, aj keď tie najmenšie deti s nimi nevydržia byť dlho, ale mali by byť pripravené, keby pani učiteľka niečo potrebovala.

Od admin