Sumo aréna

Pretože – zábava je pre deti prirodzená a nevyhnutne ju potrebujú k svojmu zdravému vývoju. Dá sa povedať, že bez porcie dobre stráveného času sa dieťa nevyvíja dobre.

Existuje mnoho rôznych druhov zábavy, ktoré sú vhodné pre deti. Niektoré deti sa radi hrajú na ihrisku, iné uprednostňujú tvorivú zábavu, ako je maľovanie alebo kreslenie. Je dôležité nájsť aktivity, ktoré deti bavia a ktoré im pomáhajú rozvíjať sa. Zabudnúť na detské oslavy je zločin proti dieťaťu vo vás!

Hra a zábava sú prirodzenými spôsobmi, ako deti učia a rastú. Keď sa deti hrajú, skúmajú svoje okolie a rozvíjajú svoje motorické, jazykové a sociálne zručnosti (odborným jazykom: fyzické, kognitívne a emocionálne schopnosti). Deti potrebujú sebavedomie a sebaúctu. Partiu rovnakých rovesníkov ako sú ony. Štastie a pozitívna nálada vplýva od začiatku doslova na všetko, na fyzické aj duševné zdravie.

Keď sa deti hrajú spolu, učia sa o sebe navzájom a budujú si vzťahy. Zabúdajú na stres a úzkosť: zábavu a povinnosti je treba im dávkovať v dobrom pomere vzhľadom k ich veku.

  • Poskytnite deťom dostatok času na hru a zábavu!
  • Podporujte deti v ich koníčkoch!
  • Vytvorte pre deti bezpečné prostredie plné podnetov, ktoré sa vyplatí skúmať!
  • Nakoniec, pridajte sa k nim. Inak si zdravé rodičovské väzby nevybudujete.

Určite nevynechajte drobné i väčšie detské oslavy, ako je napríklad teraz prichádzajúci Halloween, narodeniny, či akékoľvek sviatky. Naplánujte im aktivity, prekvapte ich. Napríklad: objednaním zábavnej arény, ako je sumo aréna na obrázku. Nenásilne ich priveďte k tvoreniu – a zahrajte sa s nimi aj vy.


Od admin