Úspešnú firmu tvoria schopní ľudia

V dnešnej dobe nie je nič nezvyčajné, keď vidíte v Rakúsku na parkovisku samé autá so slovenskou ŠPZ. Migrácia za lepším, sebarealizácia či pracovanie na sebe, to sú hlavné dôvody prečo toľko Slovákov odchádza do Rakúska, Nemecka či iných krajín pracovať. Poďme si spraviť menší prehľad o pracovných ponukách v Rakúsku, ktoré sú často lepšie ohodnotené, ako u nás doma.

Asi najčastejším zamestnaním ponúkaným v Rakúsku je práca vo fabrike alebo v sklade. Štandardne si odpracujete okolo tých 200 hodín mesačne, avšak pri vyššom počte vám zamestnávatelia nemajú problém preplatiť hodiny navyše alebo vás vyplatiť vo forme finančných odmien. Taktiež je nutné spomenúť, že oproti naším slovenským zamestnávateľom sú veľmi ústretoví čo sa týka preplatených dovoleniek alebo možnosti dostať zálohu vopred. Na rozdiel od slovenských firiem máte možnosť pracovať na sebe a dosiahnuť i vyššie platené pozície. Náplň práce môže byť rôzna, od manuálnej činnosti v skladoch, balenie balíkov, montáží či údržbe zariadení až po vykonávanie operátora na linke.

Poďme sa ešte pozrieť na tú hlavnú tému a tou je mzda. V priemere si obyčajný skladník zarobí mesačne okolo 1800 eur, čo je určite na začiatok veľmi slušná suma. Výhodou práce v zahraničí je taktiež možnosť túto sumu podstatne navýšiť, čo môže byť skvelou motiváciou pre každého, kto sa chce niekde vypracovať. Ďalšou výhodou je to, že pri dlhodobej spolupráci môžete dostať aj služobné auto, preplatené ubytovanie a podobné výhody, ktoré sú pre životnú úroveň v Rakúsku samozrejmosťou.

Pracovných ponúk v Rakúsku je naozaj neúrekom, my sme pre vás spomenuli len takúto drobnosť aby ste si uvedomili, prečo sa oplatí cestovať za prácou do zahraničia. Na stránke http://www.personnel.sk môžete nájsť aj iné lukratívne pracovné miesta, z ktorých vás určite jedna osloví. Na to aby ste prišli k peniazom stačí len trochu popremýšľať a ak ste aspoň trošku šikovný, nebudete mať problém sa zamestnať.

Od admin