Patent

Vybudovanie úspešného podniku je tvrdá práca. Zahŕňa desiatky, možno stovky hodín práce a premýšľania, bezsenné noci, vysoké investície a kus vášho života. Keď sa vám už podarí vymyslieť niečo, čím prerazíte na dnešnom presýtenom trhu, je tu ďalšia, pomerne zásadná otázka – ako ochrániť svoju značku, aby vám ju nikto neukradol a nezačal na vašom mene budovať svoj biznis. Hoci sa to často zdá nereálne, existuje právny štít – a práve s tým vám môže pomôcť Patentoid.


Ochranná známka pre váš pokojný spánok


Ak totiž začnete hľadať spôsoby, ako ochrániť svoju značku a zabezpečiť, aby ste ju používali naozaj len vy a nikto iný ju nemohol zneužiť, zistíte, že jediným právnym riešením je registrácia ochrannej známky. O tú môžete požiadať na Úrade priemyselného vlastníctva, kde vyplníte formulár žiadosti a vybavíte všetky formality. Ide o pomerne náročný spôsob, preto existujú spoločnosti, ktoré sa špecializujú na registráciu ochranných známok. Jednou z nich je už spomínaná spoločnosť Patentoid, ktorá vám vďaka svojim bohatým skúsenostiam zabezpečí ochrannú známku nielen na Slovensku, ale kdekoľvek na svete, kam sa chystáte so svojím podnikaním. S Patentoidom navyše môžete celý proces vybaviť online bez toho, aby ste museli niekam cestovať, strácať čas a znášať ďalšie náklady. Stačí vyplniť online formulár, odoslať plnú moc, zaplatiť za objednávku a potom sa už môžete pokojne venovať svojmu podnikaniu.


Cena, do ktorej sa oplatí investovať


Samozrejme, s registráciou ochrannej známky sú spojené určité náklady. Náklady na registráciu sa pohybujú v stovkách eur v závislosti od územia, na ktorom chcete ochrannú známku zaregistrovať. Hoci sa to môže zdať vysoká suma, rozhodne sa oplatí investovať, pretože budete mať istotu, že o svoju značku neprídete – ak by vám ju ukradli, vaše straty by boli mnohonásobne vyššie a vy by ste si vyčítali len to, že ste nezareagovali včas.

Okrem toho môžete v roku 2023 využiť dotáciu na ochrannú známku, s ktorou vám môže pomôcť aj Patentoid. Ochrane vášho podnikania nestojí nič v ceste.

Od admin