Pole dance

Pole dance vraj vznikol v Indii, keď sa zápasníci pripravovali na výkon… čo vzápätí prebrali čínski akrobati. Do zvodného tanca na tyči chýbalo len pár storočí… no skrátka, je tu niekoľko veľmi zaujímavých faktov, ktoré nie každý vie :).

  1. Väčšina tanečníc sa cíti v najlepšej forme… po tom ako sa začnú venovať pole dancu. Klasický fitness workout s prekonaním lenivosti a duševným relaxom. Sem-tam bolí, sem-tam je dosť tvrdý – ale tréning aj finálne vystúpenie sú peknou satisfakciou pre človeka, ktorý sa chce hýbať.
  2. Športová disciplína s vlastnými majstrovstvami. Áno, šampionát začal síce len v roku 2005, ale už sa ho zúčastnilo zo začiatku 26 krajín.
  3. Aj muži sa mu venujú. A dokonca veľmi seriózne – ostatne, pole dance môže byť pekne náročná gymnastika, ktorú na najvyššom leveli zvládne len hŕstka trénovaných atlétov.
  4. Je viac druhov pole dance – športový tanec, umelecký art tanec…a nakoniec ten na vysokých podpätkoch – sexy tanec. Väčšinou ide o mix všetkých troch škôl dokopy.
  5. Bez riadneho tréningu radšej neskúšajte ťažšie figúry. Ako aj v iných športoch, treba začať postupne, s ľahšími vecami, a poctivým tréningom sa prepracovávať na vyššiu úroveň. Nováčik by si mohol dokonca ublížiť – je lepšie ak na vás dohliadajú skúsené trénerky.
  6. Na druhú stranu – nemusíte mať extra silu v ramenách ani tehličky na bruchu. Na hobby úrovni zvládne pole dance v podstate každý. Ide len o nastavenie cieľov. A nevyhovárať sa.
  7. Nie je vždy sexy. Niekedy je pole dance sprevádzaný modrinami, oškreninami a športová podprsenka sa na to hodí proste lepšie.
  8. Vystúpite zo svojej komfortnej zóny. Pookrejete na duši, získate nových známych a naberiete, čo vám chýba na sebavedomí.

Od admin