teambuilding

Iste budete súhlasiť, že na pracovisku je dôležité udržiavať priateľskú atmosféru a utužovať pracovný kolektív. Pestovanie a udržiavanie spoločných aktivít je preto z tohto pohľadu základom. Azda najznámejšou spoločnou aktivitou medzi kolegami je šport.

A preto je váš každý teambuilding je stále o tom istom.

Aj keď športovanie utužuje tímového ducha a podporuje zdravú súťaživosť na pracovisku. Okrem klasických športových zápasov ako sú napríklad futbal alebo hokej, sú v poslednom čase v obľube aj menej známe športové aktivity ako napríklad lukostreľba, survival camp alebo sumo zápasy či kurzy sebaobrany.

Ale …

Problémom však je, keď máte teambuildingov príliš veľa alebo stále pre svojich zamestnancov pripravujete stále tie isté aktivity. Rovnako, nemusí každého zamestnanca napĺňať šport, pretože každý z nás je inej povahy.

Zapojte preto trošku fantázie, oslovte kreatívnu eventovú agentúru alebo sa nechajte len tak inšpirovať nasledujúcimi nápadmi.

Pre tých, ktorí chcú vyskúšať pri svojom teambuildingu niečo nové a menej tradičné, ocenia nápad spojený s adrenalínovým zážitkom. Tu môžeme napríklad zaradiť rafting, preteky na motokárach a pre tých najodvážnejších bungee jumping.

Tí, ktorí chcú tráviť svoje spoločné aktivity trochu inteligentnejšie, dajú zase prednosť rôznym workshopom a rozvoju osobnosti. Sem patria napríklad prednášky o tom ako si udržiavať zdravý chrbát pri sedavom zamestnaní, ako si najlepšie zorganizovať pracovný a osobný čas alebo ako sa zlepšiť v prednášaní pred publikom.

Na zahodenie nie je ani vziať svojich kolegov do kuchyne a spoločne sa naučiť variť netradičné jedlo, prípadne sa naučiť miešať drinky. V neposlednom rade existujú aj rôzne hry pre dospelých. Veď hry nemilujú iba deti, máme ich radi všetci. Najznámejšie sú napríklad hľadanie cesty von z miestnosti (Escape room) alebo hľadanie rôznych indícií, ktoré vedú ku pokladu.

Dôležitou súčasťou budovania zdravej atmosféry na pracovisku sú aj spoločenské akcie. A to vo forme rôznych firemných večierkov na mieru. Mnohé eventové agentúry ponúkajú dokonca i možnosti na ozvláštnenie takýchto aktivít. Napríklad v podobe párty v štýle 20. rokov, filmových trhákov alebo horúcej karnevalovej noci. Súčasťou sú samozrejme vždy aj špeciálne drinky, hudobný program a tematicky zameraný a chutný catering.

Od admin