Leto v plavkách

Zdá sa byť trochu zbytočné starať sa o to, čo bude v lete – keď je vonku sychravo, blatisto, alebo rovno mrzne a sneží.

V zime sa ľudia vo všeobecnosti menej holia a menej premýšľajú o epilácii. Keď však naraz príde leto (a z minulých rokov vieme, že príde náhle, už v apríli môžu byť 30-stupňové teploty), vy rozmýšľate napríklad kam s deťmi, môže už byť trochu neskoro.

Rozdiel medzi depiláciou a epiláciou (zjednodušene) ten, že pri depilácii si odstraňujete iba chĺpky viditeľné nad kožou (čiže po čase opäť dorastú) a pri epilácii sa ich zbavujete aj s korienkami s úmyslom, aby bol efekt trvalý. Nuž a keďže je epilácia máličko komplikovanejšia, treba si ju aj dopredu premyslieť. Dôvody na to, prečo ísť na epiláciu v zime sú v zásade dva:

  • Jedno ošetrenie väčšinou nestačí. Je to kvôli tomu, že chĺpky na tele rastú rôzne a v dobe epilácie sa nachádzajú v rôznej rastovej fáze. Laser funguje tak, že spáli chĺpok v korienku. Lenže všetky chĺpky sa takto nepodarí zničiť. Preto vám v salóne zvyčajne navrhnú a naplánujú viac návštev. Treba počkať, kým sa nezachytené chĺpky dostanú do správnej fázy a zničia sa. Preto sa ošetrenia opakujú a celá séria sa môže natiahnuť na viac týždňov alebo dokonca aj mesiacov.
  • Po ošetrení laserom je pokožka citlivejšia. Laser je väčšinou neškodný, ale predsa sa len neodporúča napríklad tehotným mamičkám. Informácie vám určite rady poskytnú pracovníčky v laserových centrách. A potom je tu fakt že krátko po ošetrení je dotyčné miesto na tele skrátka citlivejšie a potrebuje nejaký čas na regeneráciu. Neodporúča sa vtedy chodiť do saun a kúpeľov, rovnako ani sa opaľovať v solárkách – čiže v preklade, bežné letné radovánky pri vode.

Keď vás leto svojím príchodom prekvapí, nemusíte mať čas vo svojom rozvrhu- a ako sme už naznačili, na laserovú epiláciu budete potrebovať viac dní, čiže svoj rozvrh bude musieť upravovať. Urobte to, keď máte čas v pokoji si zájsť do salónu krásy, nie keď už nebudete stíhať dovolenkové termíny.

Od admin