Krásne čisté okná jednoducho a rýchlo

Chcete si výrazne uľahčiť umývanie okien vo firme, kancelárii, hoteli alebo máte dom plný francúzskych okien? Prípadne sa umývaniu okien venujete profesionálne? Správne vybavenie vám pomôže dostať sa iný level a možno Vás začne aj baviť!

Najskôr je potrebné všetky plochy okien dôsledne očistiť. Kvalitný čistiaci prípravok a rozmývač na okná s návlekom sú základom. Správny návlek z mikrofázových vlákien udrží v sebe viac vlhkosti, a tak aj pri umývaní väčších okien nebudete musieť návlek často namáčať. Ak je potrebné umývať okná vo výške, pomôžu teleskopické tyče. Je to jednoduchšie a bezpečnejšie riešenie ako balansovať na rebríku so všetkými pomôckami. Teleskopická tyč 10 metrová má obrovský dosah. Dokážete pomocou nej poumývať okná až vo výške 11 metrov, čo je na úrovni 2-3 poschodia.

Pred samotným umývaním je však dobré použiť ešte iný nástroj, ometač pavučín. Táto jednoduchá štetka, ktorá sa dá nasadiť na násadu, postiera prach z okien a vymetie pavučiny z rohov, aby ste počas umývania zbytočne nešpinili návlek.

Po umytí okien môžu na okne či okenných rámoch stále ostať rôzne odolné nečistoty, ako napríklad farba, lepidlo či zvyšky pásky a fólie alebo stavebného materiálu. Takéto čistenie si výrazne uľahčíte, ak použijete škrabku. Tá vďaka pevnému nožu ľahko odstráni rozmočenú farbu/ lepidlo, a za sebou zanechá len krásne čisté sklo. Okrem výsuvnej škrabky, ktorá sa dá bezpečne odložiťdo vrecka, je na výber aj škrabka s možnosťou nasadenia na tyč alebo aj škrabka s pevnou rúčkou.

A na záver zostáva to najdôležitejšie – stieranie. Stierka na umývanie okien efektívne a rýchlo stiahne všetky kvapky vody a okno tak zostane pekne vyleštené a čisté, úplne bez šmúh. Nie je potrebné žiadne ďalšie utieranie ani leštenie! Ak by ste tento najdôležitejší krok vynechali, na okne ostanú stopy po uschnutých kvapkách a okná budú vyzerať, akoby ste ich vôbec neumyli. Na bežné okná postačí stierka na okná 35 cm alebo 45 cm. Veľká stierka na okná 90 cm je najväčšia stierka na umývanie okien, ktorá je v ponuke. Používa sa na veľké plochy výkladov a presklených plôch. Ak umývate okná vo výške, Stierka na okná sa nasadí na teleskopickú tyč, a môže sa začať záverečná fáza stierania vody z okna.

Na utieranie zvyškov vody z okien sa môže použiť mikrofázová utierka ktorá je vhodná aj na leštenie.

Autor článku: ADLERR, s.r.o.
© 2021. Všetky práva vyhradené. Obsah z tejto stránky je zakázané kopírovať.

Od admin