Questum - Prekliatie Mayov

Ste líder tímu a premýšľate o team buildingu? Akiste ste sa už dozvedeli, že kolektív sa nemusí stmeľovať len pracovisku. Možnno dokonca máte aj poradcu v tomto smere.

Vzťahy v zamestnaní sú dnes o tom, že by sa mali viac stierať rozdiely medzi nadriadeným a podriadeným. Respektíve tímlíder nie je ten, čo iba rozkazuje ostatným – ale ich aj vedie svojím príkladom. Šéf by mal poznať svojich pracovníkov aj z menej formálnej stránky.

Skvelou team buildingovou aktivitou mimo pracovisko je escape room – bezpečná zábava v centre mesta, ktorá nezaberá veľa času. Naviac je plná logických úloh, takže ľudia prejavia aj čo to zo svojich schopností. Kedy prišiel čas pre firmu objednať team building v escape roome?

  • Kolektív prestáva fungovať. Zamestnanci môžu mať slabšiu motiváciu, deľba práce nefunguje správe, výsledky vo firme začínajú byť slabšie. Kde je chyba? Vždy v ľudoch, samozrejme. Dobrý šéf chce zistiť kde sú slabiny v kolektíve a hra mu môže pomôcť.
  • Skladáte nový tím. Nové tváre chcete určite spoznať lepšie. Pri hre to nedvojak ide veľmi dobre. Potrebujete si možno overiť kto je aká osobnosť, kto sa ujíma vedenia a kto radšej plní zadané úlohy,kto panikári, kto ide na vec z iného pohľadu a podobne.
  • Chcete sa odmeniť pracovníkom za dobre odvedenú robotu. Escape room je v prvom rade zábava. Urobiť z času na čas voľnejší deň je skvelá forma prečistenia hlavy a malá odbočka od stereotypu. Odmeňovanie je v každej firme veľmi dôležité a nemusí ísť vždy len o mzdu.
  • Medzi vašimi ľuďmi to škrípe. Viazne komunikácia na pracovisku? Prepukajú konflikty? Všetci si prehadzujú úlohy ako horúce zemiaky a zazerajú na seba? Dobrý šéf je aj dobrý psychlóg a musí hasiť aj takéto požiare. Ak stmelenie tímu nejde samo od seba, musia tomu pomôcť výrazné osobnosti. Vezmite ľudí na nejakú oddychovú aktivitu, aby ste im ukázali, že nechcete od nich len povinnosti.
  • Pracovníci vykazujú známky vyhorenia. Netýka to len starších zamestnancov. Naopak, ľudia dnes vyhoria pokojne v tridsiatke. U kreatívnch ľudí, ktorí majú prichádzať s nápadmi je to veľmi nepríjemné. Hravosť escape roomu je dobrá psychohygiena.

Na obrázku je hra Prekliatie Mayov v Questume

Od admin