Telefón

Podľa všetkého smartfóny nezlacňujú a skoro ani tak nebudú.

Posledný model iPhonu stojí vždy nad 1000 euro a aj lacné čínske značky majú svoje drahé vlajkové lode – a smartfóny strednej triedy stoja stovky eur. Hovorí sa, že pre mladú generáciu je výkonný smartfón dôležitejší ako všetky iné investície, napríklad do bývania alebo auta. Svoj telefón jednoducho neochraňuje len blázon, alebo veľmi bohatý človek.

Ochranné sklá a fólie sú málokedy súčasťou škatuľky s novým telefónom, ide však o rýchlo a lacno dostupné príslušenstvo. My si povieme, aké sú hlavné výhody ochranných prvkov na displeji.

  • Ochrana pri páde. Najčastešia príčina poškodenia telefónu – síce si ich chránime, ale aj tak nám stále padajú ako hrušky zo stromov. Puzdrá nasadené iba zozadu neochránia displej – ale sklo či fólia zmenšia riziko poškodenia, poprípade sa rozbije len ochranné sklo a to hlavné ostane.
  • Škrabance vás nemusia trápiť. Trhlinky a drobné praskliny na obrazovke vás môžu znervózňovať. Vznikajú ani neviete poriadne ako – vo vrecku s inými predmetmi, ale môžu vzniknúť aj po styku s nejakou látkou alebo napríklad pieskom.
  • Telefón nie je dochytaný. Jedno ako suché máte ruky, zdravá pokožka je vždy trochu mastná. A na lesklých hladučkých obrazovkách zanechávajú stopy podľa ktorých by vás vypátral každý policajt na svete. Jednoducho hromadu odlačkov prstov. Ochranné sklá môžu mať viac vrstviev a jedna z nich môže byť nanovrstva proti odltačkom a mastnote, ale v skutočnosti aj tá najprostejšia najlacnejšia fólia pomáha v tomto smere.
  • Zmenšenie odleskov. Veľa telefónov, resp. ich obrazoviek má problémy na slnku, poprípade pod určitými uhlami, keď na ne dopadá trochu zvláštnejšie svetlo. Dobrá viditeľnosť pritom znamená pohodlie a funkčnosť. Výrobcovia ochranných skiel a fólií na to pamätajú.
  • Šetrenie peňazí. Výmena pokazenej obrazovky často stojí ako polovica nového telefónu, čiže sa nemusí oplatiť. Určite je ekonomickejšie mať na obrazovke ochranu za 5 euro, ako si nechať vymeniť obrazovku po pár mesiacoch za 50 euro.

Od admin