Na pláži

Plážové oblečenie nie je len módnou záležitosťou. Niekedy je doslova nutnosťou. V mnohých hoteloch sa totiž nemôžete pohybovať v plavkách. Okrem toho, plážové oblečenie vás ochráni pred slnkom. Alebo vás zahalí, ak si chcete z pláže odbehnúť napríklad na zmrzlinu alebo do blízkej kaviarne. Malo by byť teda čo najtenšie, aby vám v ňom nebolo veľmi teplo, no zároveň by sa malo dať jednoducho vyzliecť. Proste prehodíte cez plavky a idete… Pri výbere plážového oblečenia máte na výber. Napríklad z týchto kúskov!

Tipy plážového oblečenia

Ak potrebujete trošku inšpirácie pri výbere plážového oblečenia na dovolenku, môžete si vybrať z týchto kúskov.

  • Overaly. Plážové overaly sú spravidla vyrábané z veľmi tenkých a jemných materiálov. Preto nehrozí, že vám v nich bude priteplo. Na pláž sa hodia najmä overaly s krátkymi nohavicami, pričom okolo krku majú napríklad len tenký prúžok látky, ktorý overal drží na mieste.

  • Plážové šatky. Plážové šatky sa od tých klasických, ktoré nosíme ku krku, poriadne líšia. Sú totiž omnoho väčšie. Ak si takúto šatku roztiahnete, pokojne ňou zahalíte celé svoje telo. Ich použitie je veľmi všestranné a dajú sa uviazať na mnoho spôsobov. Ak chcete, zo šatky si spravíte len sukňu. Alebo si ju uviažete okolo pŕs a máte plážové šaty. Prípadne ju použijete ako pokrývku hlavy!

  • Zavinovacie šaty Desigual. Takisto na pláž veľmi obľúbené. Najmä preto, že ich nemusíte vyzliekať a obliekať takpovediac cez hlavu. Ak máte napríklad mokré vlasy, práve zavinovacie šaty sú veľmi pohodlné. Uviažete ich a ide sa!

  • Tuniky. Tuniky sú veľmi univerzálne. Záleží od strihu a typu tkaniny, na aký účel slúžia. Plážové tuniky sú veľmi ľahké, jemné a pohodlné. V podstate ide o čosi podobné šatám. Tuniky sú však omnoho kratšie a siahajú tesne pod zadok. Skúste sa inšpirovať tunikami Desigual alebo Angels Never Die.

  • Letné šaty. Samozrejme, nie z rifľoviny alebo hodvábu. Na pláž si vezmite obyčajné športové bavlnené letné šaty s tenkými ramienkami. Vynikajúco poslúžia a ešte budete aj dobre vyzerať.

  • Klasické tričko XXL. Nepotrpíte si na luxus, ale ide vám hlavne o pohodlie? V tom prípade siahnite po klasickom tričku, ale vo väčšej veľkosti, akú zvyčajne nosíte. Vďaka tomu vám bude siahať pod zadok a pokojne ho môžete použiť ako alternatívu plážového oblečenia.

Ktorý z týchto kúskov najradšej nosíte na pláž? Alebo sa zatiaľ len rozhodujete, čo si na dovolenku zabalíte? Tak nakuknite na http://www.magiclook.sk/, kde si vyberiete štýlové plážové oblečenie za skvelé ceny.

Od admin