Posteľ pre deti

Je jedno, či ste „dobrodružní“ rodičia alebo konzervatívna rodina. V určitý moment musíte potomstvu nakúpiť pohodlné a funkčné postele a pri niektorých momentoch nakupovania si musíte položiť zopár správnych otázok.

Pre malé detičky sa často snažíme zaobstarať rozprávkové hrady alebo hniezda, časom našťastie preváži rozumný princíp. Postele sa nemenia podľa veľkosti každé dva roky, nie na Slovensku s našimi príjmami. Jedna posteľ musí vydržať desaťročia.

Pred kúpou je dobre poradiť sa so svojou polovičkou o rozpočte a potom poprezerať vo veľkých obochod ako Ikea, Sconto, Decodom, Merkury Market (ako to robí väčšina populácie) alebo sem-tam môžete požiadať aj nejakého živnostníka o výrobok na mieru. Sem-tam býva u nás aj nábytkárska výstava, napríklad na nitrianskom Agrokomplexe, ak ste z okolia, je dobré sa tu poprechádzať a popozerať novinky, poprípade aj vyskúšať.

Otázky, ktoré si pred kúpou treba položiť:
1. Akú veľkosť potrebujeme? Vzhľadom k izbe, ale aj veku dieťaťa a plánom do budúcnosti.
2. Kam posteľ umiestnime a nebude sa časom presúvať, napríklad do inej izby pri rozdelení súrodencov a podobne?
3. Aký matrac vyberieme? Bude ľahké ho čistiť alebo nahradiť?
4. Z akého dreva a akej pevnosti bude posteľ? Treba zvoliť vhodne najmä výšku, ale aj úložný priestor pod ňou atď.
5. Bude sa posteľ páčiť synovi / dcére? (Áno, aj na ich názor sa treba spýtať).

Postele pre deti sú základom spokojnosti a aj zdravia v životnom priestore či už maličkého dieťaťa alebo dorastenca. Hlboký a neprerušovaný spánok dieťa potrebuje ako vzduch na dýchanie. Nikdy nezabúdajte na bezpečnosť! Napríklad posteľ pod oknom by mohla spôsobiť búchanie sa do hlavy a podobne. Mala by byť dobre prístupná a nie je od veci, ak zároveň je z jednej strany pri stene, ale potom na stenu dajte nejakú mäkkú opierku, ktorá vydrží všelijaké nočné tlaky, škriabanie

Od admin