Aquatherm Nitra 2016

Zdá sa, že veľtrh AQUA-Therm je stále veľmi obľúbený. Prebehol už osemnásty ročník a na nitrianskom výstavisku Agrokomplex bolo veľmi čulo. Vystavovalo tu vyše 200 firiem, z toho veľa zahraničných (české a poľské firmy už nerátame, tie sú skoro ako domáce). Ale boli tu aj vystavovatelia z Nemecka, Talianska, Chorvátska a z iných krajín.

Oblastí, ktoré veľtrh pokrýva nie je málo – vykurovanie (rôzne kotle, horáky, naftové ohrievače atď), energetika, stavebníctvo, zatepľovanie, čistenie vody, obnoviteľné zdroje, meracia technika, chladiarenstvo, klimatizácie, sanita, dizajn, kúpelne či iné technologické odvetvia. Výstava prebehla tradične v troch pavilónoch počas štyroch dní. Výstavisko ponúklo odbornej verejnosti ľahký systém elektronických vstupeniek (široká verejnosť má vstup tradične za malý poplatok).

Už minulý rok bolo témou konferencií životné prostredie či eurodotácie a táto téma je stále veľmi aktuálna. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) predstavila plán nainštalovať 14 tisíc solárnych zariadení pre domácnosti za 45 miliónov eur. Tento dotovaný plán je veľmi čerstvý, pretože bol schválený len pred dvomi mesiacmi. Prvé kolo, keď sa domácnostiam rozdelilo 7 percent z celkovej sumy, sa skončilo pre veľký záujem už po 4 dňoch.

Veľtrh na Agrokomplexe

Výstava Aqua-Therm

Firmy na Aqua-Therme

Technika a návštevník

Od admin