Postroj pre psíka

Postroje sú pohodlnejšou a prirodzenejšou alternatívou obojkov. Doprajte svojmu štvornohému kamarátovi radosť zo slobodného pohybu. Na výber máte niekoľko typov postrojov. Líšia sa tvarom, ale aj spôsobom využitia. Zistite, ktorý je pre vášho psa ten pravý a užívajte si spoločné prechádzky bez úzkosti a bolestivých zárezov.

H a V

Asi najznámejším postrojom je ten s tvarom písmena H. Obopína psa okolo krku a hrudníka. Je vhodný pre veľké aj malé plemená. K vodítku sa pripína pomocou krúžku na chrbte.

Postroj pre psa vyvíja rovnomerný tlak na hrudník a krk. Pes tak nemá pocit stiesnenosti. Obzvlášť pri malých plemenách je postroj výrazne bezpečnejší ako obojok. Osvedčuje sa aj pri výcviku, pretože nad psom zabezpečuje vyššiu kontrolu.

Špeciálne postroje s upínacím systémom na hrudi prirodzeným spôsobom odnaučia psa ťahať. Bez obojku, ktorý by vytváral tlak na krk, je pes pokojnejší a nemá potrebu sa z postroja oslobodiť. Chvíľu potrvá, kým si naň zvykne, ale časom sa naučí akceptovať aj klasické druhy postrojov, ba dokonca aj obojok.

Obľúbeným typom postroja je tiež postroj v tvare písmena V. Používajú ho hlavne športovci, ktorí so svojimi psami radi behajú alebo plávajú. Jeho nasadzovanie je veľmi jednoduché, zvládnete to prakticky jednou rukou. Ak veľa cestujete autom, môžete ho vybaviť špeciálnym úchytom, cez ktorý prevlečiete bezpečnostný pás a ochránite tak svojho psa pred zranením.

Ako vybrať veľkosť

Rada nad zlato znie: skúšajte. Zmerať obvod hrudníka je s niektorými psími povahami takmer nemožné. A aj keď sa vám to podarí, nie je to záruka toho, že sa vám nejaký ten centimeter nestratil v hustej srsti.

Postroj psa nesmie škrtiť na krku ani za prednými labami. Ak si nie ste istý, kúpte si postroj s nastaviteľnou veľkosťou. Takýto postroj však nie je veľmi pevný, preto ho používajte len na malé psy alebo šteňatá. Postroje a popruhy sú pri výchove veľmi dôležité – vyhnite sa začiatočníckym chybám.

Od admin