Questum - Tajomné laboratórium

Je za tým kopec technológie. Ale úspech zďaleka nezávisí len od techniky.

Ako vieme, existujú aj domáce escape roomy – trebárs na detské oslavy. Na internete je veľa návodov a rád ako si postaviť domácu miestnosť plnú hádanok s farebnými papierikmi, notebokom a bežnými vecami, čo nájdete doma.

Profesionálny escape room je niečo iné.

Čo sa skrýva za skutočným plateným escape roomom? To vám tvorcovia zrejme neprezradia – je to súčasťou tajomstva a tajomstvo je jednou z vecí, ktoré robia escape roomy príťažlivými. Jednoducho – nedívajte sa za scénu, keď sa sa chcete naozaj pobaviť.

Ak by ste však preda len nazreli za oponu, zbadali by ste ohromné množstvo káblov, ovládačov, všelijakých mašiniek, prepínačov, obrazoviek a elektroniky. Vymyslieť to a zložiť je ozajstný kumšť, čo zvládne doslova len pár ľudí z množstva. Interaktívne escape roomy sú plné technológie. Ale je to len jedna časť zážitku.

V skutočnosti potrebujete aj skvelý príbeh. A dekorácie – ozajstné, uveriteľné, na ktoré si môžu hráči siahnuť. Nevšedné predmety, s ktorými sa doma nestretnete. Potrebujete aj zvuk a svetlo – profesionálne efekty a nasvietenie, ktoré vytvorí tú správnu atmosféru. Hovorí sa, že na obraze nie je dôležitá až tak kvalita maľby, ako správna kombinácia farieb, pretože práve to udrie najskôr do očí a očarí pozorovateľa (rovnako ako pri fotke krásne farby na prvý pohľad prebijú ostrosť a iné kvality obrazu).

Potrebujete tiež logiku, správne vyváženie hry, hádanky majú byť podobne ťažké a intenzívne celú hodinu hry, má tu byť priestor pre akciu, pre diskusiu, každý hráč sa musí zapojiť. Ak všetk sprváne namiešate, gratulujeme, máte profesionálny escape room.

Tip: Tajomné laboratórium v Questume (na obrázku)

Od admin