Pracovňa

Každý má rôzne nároky na svoj pracovný priestor, takže mnohé dizajnové nápady nie sú v žiadnom prípade univerzálne. Avšak to neznamená, že vytvoriť dokonalý luxusný kancelársky priestor je nemožné, kdeže!

Takže, ak vás premohol nápad vytvoriť si priestor, ktorý vám umožní pracovať z domu, ďalej nehľadajte. Zostavili sme zoznam návrhov, ktoré vám pomôžu vytvoriť domácu pracovňu, ktorá je rovnako funkčná ako aj príťažlivá.

1. Vytvorte si oblasti záujmu

Pri predstavovaní si dizajnu vašej pracovne sa uistite, že ste do úvahy vzali všetky činnosti, ktoré v tomto priestore budete vykonávať. Je viac než pravdepodobné, že na „papierovačky“ budete potrebovať do návrhu začleniť stôl. Ale vôbec pre uskutočnenie širokej palety úloh môže byť rozčlenenie záujmových oblastí veľmi užitočné.

Okrem vášho hlavného pracovného priestoru myslite na začlenenie dodatočného priestoru na sedenie, pre diskusiu alebo stretnutie s klientmi. Prípadne, ak je viac členov rodiny, ktorí budú potrebovať využiť tento priestor, udržiavajte veci organizované tak, aby každá osoba mala vlastné miesto na prácu.

2. Zahrňte do návrhu množstvo úložného priestoru

Udržať kanceláriu organizovanú, to dá zabrať mnohým. Obzvlášť, ak ste ten typ, ktorý má tendenciu ostať pochovaný pod neporiadnym stolom. Takže je zásadné, aby ste do vášho návrhu zahrnuli aj riešenia množstva úložného priestoru. Ak máte k dispozícii priestor, potom dozajnové vitríny či vstavané skrinky sú ideálne pre uskladnenie rozsiahlejších položiek. Otvorené moderné police sú tiež jednoduchým spôsobom, ako spojiť funkčné prvky s dekoratívnymi.

3. Voľte neutrál

Jedným z najdôležitejších náhľadov teórie farieb hovorí, že farby zvolené k dekorácii priestoru môžu mať silný dopad na naše naladenie. Modrá, napríklad, je často interpretovaná ako upokojujúca, zatiaľ čo žltá sa ukázala ako vyvolávajúca úzkosť.

Keďže priestor pracovne je miestom, kde chcete byť schopný ostať sústredný, môže byť preto užitočné nevyužiť veľkú údernosť farieb a ich emocionálnych účinkov. Namiesto toho sa zamerajte na výber zväčša neutrálnej palety farieb, ktorá vám dovolí plne sa sústrediť na bezprostrednú úlohu. Zvolťe napríklad moderné kancelárske kreslo v neutrálnej farbe.

4. Akcentujte osobnými prvkami

Tak, ako je dôležité, aby ste sa vo svojej pracovni mohli sústrediť, je rovnako dôležité, aby ste vytvorili priestor, v ktorom budete tráviť čas šťastne. Nezabudnite zakomponovať niekoľko dekoratívnych prvkov a kúskov nástenného umenia, ktoré odrážajú váš osobný vkus.

Jedným z najjednoduchších spôsobov ako to urobiť (zatiaľ čo stále tvoríte súvislý návrh), je nechať vaše osobné prvky diktovať váš odtieň farieb. Vynasnažte sa výrazné farby prispôsobiť osobným prvkom a úsporne ich zakomponujte v rámci miestnosti.

5. Vneste prírodu

Výskum ukazuje, že prítomnosť prirodzeného svetla v pracovných priestoroch má neprekonateľne pozitívny dopad na produktivitu a morálku zamestnancov. Je preto pochopiteľné, že by sa tieto koncepcie veľmi ľahko dali preložiť tiež do prostredia domácej kancelárie. Tak nájdite spôsob, ako zahrnúť do návrhu i prírodu.

Vždy, ak je to možné, urobte okná integrálnou súčasťou vášho návrhu. Myslite na umiestnenie vášho PRACOVNéHO stola pod parapet a zvoľte si nevtieravé žalúzie. Navyše, neváhajte do návrhu zakomponovať ďalšie prirodzené prvky. Svieža zeleň dodá priestoru farbu a zlepší vám náladu.

Aký je váš najobľúbenejší návrh na modernú domácu kanceláriu?

Od admin