Sťahovanie domu

Aj keď saVám na prvý pohľad sťahovanie môže zdať ako úplne jednoduchá vec, väčšina z nás je bez skúseností a potrebuje presný harmonogram.

Bez neho sa Vám totiž môže stať, že na niečo zabudnete a pôvodne z ľahkého sťahovania sa stane hotová nočná mora.

Naplánujte preto svoje sťahovanie tak, aby ste na nič nezabudli a všetko prebehlo hladko.

1 Začnite plánovaním

Odmerajte si priestor Vášho nákladného auta alebo sa o rozmeroch informujte u suseda, sťahovacej služby alebo u hocikoho, kto vám so sťahovaním bude pomáhať. Tak zistíte, či sa Vám všetko potrebné do auta zmestí, či bude potrebné nábytok rozobrať, aké veľké krabice budete potrebovať a koľkokrát sa budete musieť otočiť, kým preveziete úplne všetko. Keď budete mať v tomto jasno, môžete začať s balením.

2 Požiadajte o pomoc odborníkov

Prečo byť na sťahovanie sám? So sťahovaním vám pomôže overená nákladná taxislužba. Bratislava a doprava v nej Vám dokáže poriadne skomplikovať život. Oslovte preto odborníkov a dohodnite sa s nimi na najlepšom možnom čase. Najmä ak sa chystáte sťahovať obzvlášť krehký materiál, ktorý by sa mohol dlhou a neprimeranou jazdou poškodiť. V meste je samý prechod, samá červená a tak viac stojíte na mieste ako jazdíte. Ak si zle naplánujete čas a začnete s prevozom počas doprevnej špičky, tak verte, že Vám sťahovanie dá poriadne zabrať.

3 Všetko si pripravte

Uistite sa, že máte rezervované parkovacie miesto. Nie je nič horšie, ako keď priveziete nábytok k Vášmu novému domovu a zistíte, že nemáte kde zaparkovať. V tomto prípade je ideálne, aby ste si zarezervovali miesto čo najbližšie pri vchode. Rovnako myslite aj na manipuláciu, aby sa s nábytkom dalo otáčať podľa potreby. Odpovedajte si na otázky: sťahujem sa na prízemie alebo na 8. poschodie? Je tam výťah alebo to prenesieme cez schody? Sú dvere dostatočne široké a vysoké? Ak ste niekde zaváhali, odporúčame vám zobrať meter a všetko dostatočne dobre odmerať.

4 Na záver už len jedna rada

Myslite na to, že aj keď Vaše sťahovanie dokonale naplánujete, nemusí to vždy ísť podľa Vašich predstáv. Obráťte sa preto na overenú sťahovaciu firmu Mega taxi, ktorá príde pre Váš náklad vždy načas, dopraví ho bezpečne a ochotne Vám pomôže s jeho výkladkou.

Od admin