Pole dance výhody a benefity

Pole dance výhody a benefity

Počuli ste už, že pole dance (tanec na tyči) mieri na olympiádu? Ak vám to znie ako vtip, skúste sa na tento pôvodne vyzliekací tanec pozrieť ako povedzme na gymnastickú disciplínu. Benefitov pre vás vôbec nie je málo:

  1. Regulácia hmotnosti. Pálenie kalórii, ozajstné chudnutie pohybom, žiadne triky, len cvičenie a príjemná námaha.
  2. Tanec je pre každého. Nemusíte sa považovať za sexy osobu, práve naopak, ak vidíte svoje nedostatky, tanec na tyči je pre vás ako stvorený. Pri pravidelnom tréningu krásne formujete svoje telo. Tancovať môžete v rôznom veku – a áno, ani pre mužov nie je pole dance tabu.
  3. Sebavedomie! Sústredený tréning, progres, zlepšovanie sa. Všetko je to fantastický pocit! Keď viete, že robíte niečo pre seba.
  4. Je to zábavnejšie ako klasické fitko. Tanec ľudia nevymysleli, aby sa týrali, vymysleli ho, aby sa zabávali a mali radosť. Tanec je pokročilá sociálna zručnosť – a kto vie, ten sa dostane ďaleko. Vaše otázky sa určite dajú ľahko zodpovedať.
  5. Môžete si nájsť nové kamarátky. V triedach pole dance si po čase obľúbite pár známych tvári, ostatne – máte predsa rovnaké hobby. Každá škola si buduje vlastnú komunitu a je v záujme každého, aby šlo o veľmi priateľské prostredie.
  6. Trénovať môžete aj doma. S vlastnou tyčou a troškou toho priestoru sa môžete svojmu koníčku venovať pokojne aj doma. Sledovať tutoriály na youtube a podobne. A keď si trúfnete postúpiť na vyšší level, môžete sa poobhliadnuť po nejakej škole tanca na tyči, kde vás môžu naučiť náročnejšie triky pod dohľadom skúsených inštruktoriek.
  7. Zlepšujete si pružnosť, silu, motoriku a vôbec. Pružnosť postavy, správne držanie tela, športová elegancia a postoj – to vôbec nie sú prirodzené veci a sem-tam na nich treba popracovať. A pole dance vám to dá.
  8. Cvičenie je zdravé pre srdce. Opýtajte sa svojho doktora. Znižovanie stresu, zlepšovanie krvného obehu… skrátka zdravý pohyb je vždy prevencia proti kardiovaskulárnym ochoreniam. V zdravom tele zdravý duch.
  9. Nemusíte nič skrývať. Pole dance sa vyvinul zo striptízu, ale medzičasom sa vyvinul na niečo viac. Už nemusíte byť tanečnica v nočnom klube, komunity sa rozrastajú a pole dance sa dostáva na seriózne podnikové podujatia, športové stretnutia a podobne. Pokojne sa o tom môžete baviť s rodinou a priateľmi – ostatne, je to pre vašu krásu a zdravie.
  10. Jednoducho všetko v jednom. Tanec na tyči je skrátka veľký zábavný workout, s prvkami tanca, ženskosti, zdravého cvičenia. Bodov v tomto článku mohlo byť oveľa viac… ideálny koníček pre ľudí, ktorí cítia, že by sa mali viac hýbať a vedia si na to nájsť čas.

Na začiatok vám môžeme odporučiť Avrora Dance – školu tanca na tyči v Bratislave.

Od admin